Zespół powstał w 1994 roku. Tworzą go Monika Pawłowska i Arkadiusz Foks oraz w miarę potrzeby muzycy towarzyszący, tacy jak gitarzysta, akordeonista itp. Zespół rozpoczął współpracę z firmą fonograficzną STD w 1998 roku. Zadebiutowali na koncercie w katowickim Spodku, gdzie po raz pierwszy zespół zaprezentował utwory z nowej płyty – “Wyspy marzeń”, “Nie mam nic” i “Marzenia”, które zostały zarejestrowane jako clipy koncertowe. W sumie przez ostatnie 3 lata Love System wydał 3 płyty – “A teraz my”, “Siciliano” i “Hej, wesele”. Kilka teledysków nagrywali za granicą, na Wyspach Kanaryjskich do utworu “Suprise” i w Tunezji – do piosenki “Siciliano”.

Początkowo zespół grał muzykę taneczną, rytmiczną i melodyjną, potem nieco zmienili styl, co przyczyniło się do powiększenia grupy fanów. Ostatnio sięgnęli też do utworów ludowych i dobrze znanych. Oprócz muzyki tanecznej Love System nagrywa piosenki dance w języku angielskim. Usłyszeć ich można na składankach “Dziewczyna 5”, “Popcorn 8” i “20 Top Hits – Strefa Tańca Radia Wawa vol. 1”.

Zaczynali grać oddzielnie, ale gdy Arek zauważył Monikę stworzyli duet na scenie i w życiu. Jak zgodnie twierdzą są parą od kilku lat, ale bez sprecyzowanych planów matrymonialnych. Mówią, że na poważne związki mają jeszcze czas, a na razie korzystają z uroków panieńsko – kawalerskiego życia. Mieszkają osobno, z rodzicami i pozwalają się rozpieszczać. Oboje są wodnikami urodzonymi 9 lutego – tyle, że Arek dwa lata wcześniej. Może właśnie dlatego tak wiele ich łączy, nawet drobiazgi. Oboje lubią pizzę z szynką, setem, pieczarkami i dużą ilością sosu. Słuchają Alphaville, A-ha i George’a Michaela. Oboje lubą wypoczynek nad morzem i podróże do ciepłych krajów.

Monika jest z wykształcenia hotelarzem, a pracuje w jednym z warszawskich biur maklerskich. Fascynuje ją giełda papierów wartościowych. Arek jest technikiem ogrodnictwa, ale nie pracuje w zawodzie. Zajmuje się tylko i wyłącznie muzyką,. Jest ekspertem w dziedzinie sprzętu nagłaśniającego i akustyki.

Podobno Love System pracuje obecnie w studio nad nową płytą, która ma się ukazać już na wiosnę. Na razie nie chcą jednak zdradzać żadnych szczegółów jaka będzie.

dyskografia.gif (4294 bytes)

A teraz my

Siciliano

love system-new.jpg (21212 bytes)

Hej wesele

To materiał całkiem odmienny od poprzednich wydawnictw Love Systemu. Na płycie i kasecie znajdują się dobrze wszystkim znane ludowe utwory. Bardzo dynamiczna, nagrana z ogromnym rozmachem płyta, świetna na uroczystości rodzinne, ale również do posłuchania... i pośpiewania. Dużą popularnością cieszy się utwór “Małgośka” – dawny utwór Maryli Rodowicz.

lovesys-pap-m.jpg (35698 bytes)
Kliknij, aby powiększyć

Papierowy księżyc

Na najnowszej płycie zatytułowanej "Papierowy księżyc" zespół odkurzył stare szlagiery, które w nowych aranżacjach brzmią równie przebojowo, jak te sprzed lat. Znajdziemy tu takie utwory jak: "Dwa serca jak pociągi dwa", "Chałupy welcome to", "Daj mi tę noc", "Papierowy księżyc" i wiele wiele innych równie gorących, tanecznych rytmów. Płyta może być doskonałym prezentem zarówno dla młodych, jak i trochę starszych zwolenników polskiej muzyki tanecznej.

Informacje Zespoły Nowości Katalog Napisz do nas