Zespół powstał przy Studio Hit w sierpniu 1999 roku i bardzo szybko odniósł duży sukces komercyjny. Wykonują znane, największe przeboje legendarnej grupy ABBA, które wciąż mają wielu fanów.

Show, który towarzyszy każdemu koncertowi grupy obejrzała już publiczność w prawie dwustu miastach w Polsce i Europie. Koncerty zespołu to nie tylko muzyka, ale właśnie efekty pirotechniczne i znakomity kontakt z publicznością. Oprócz utworów ABBY na kasecie zespół zaprezentował dwie swoje własne piosenki po polsku - „Portofino” i „Con Amore”.

Zespół Waterloo tworzy podobnie podobnie jak legendarną ABBĘ dwóch mężczyzn i dwie kobiety, ale wbrew pozorom nie łączy ich nic więcej niż tylko przyjaźń. Nie są małżeństwami, ani nawet parami. Asia, Basia, Jarek i Jura po prostu grają i śpiewają razem i świetnie się przy tym bawią. Wszyscy mają za sobą szkoły muzyczne, są bardzo zgranym zespołem, więc nawet początki nie były dla nich zbyt trudne. Ciekawostką może być fakt, że podczas nagrywania w studio materiału na kasetę „Portofino” Asia przez cały czas musiała stać na jednej nodze, bo drugą miała złamaną. Jura natomiast pochodzi z Rosji, urodził się w Kursku. Do Polski przyjechał 10 lat temu, ale tak mu się spodobała, że postanowił tu zostać.

WATERLOO - "Portofino"
Oprócz utworów ABBY na kasecie "Portofino" zespół zaprezentował dwie swoje własne piosenki po polsku - „Portofino” i „Con Amore”.