WALDEMAR KLEBAN - WALDEMAR. Z wykształcenia:

  • Muzyk - w roku 1972 ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, specjalność organy klasyczne + dyrygentura.
  • Prawnik - w roku 1977 ukończył wydział prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu specjalność kryminalistyka.
  • Pedagog - w roku 1978 ukończył Podyplomowe Studium Pedagogiki dla pracowników naukowych.
  • Historyk - w roku 1993 ukończył Podyplomowe Studium Historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 1977 – 1986 był pracownikiem naukowym na jednej z poznańskich uczelni. Pisał pracę doktorska w Katedrze Kryminalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na temat “Kryminalistyczne motywy zabójstw popełnionych na tle nieporozumień rodzinnych w Polsce”. Doktoratu nie dokończył, bo .... gdy miał pisać doktorat nawiedzały go twórcze myśli, ale w innym zakresie. Pisał piosenki, sztuki teatralne poezję, prozę, małe formy teatralne dla dzieci i chował je w szufladzie. Pracując na uczelni był współautorem podręcznika akademickiego (cztery wydania). Jak stwierdza po latach, nauka nie była jego powołaniem. Od roku 1986 jest belfrem w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu oraz w II Liceum dla Dorosłych. Uczy wiedzy o społeczeństwie oraz historii. Od paru lat jest opiekunem Rady Uczniowskiej. Przez parę lat prowadził szkolny kabaret, który uczniowie nazwali “Kleban Show”. Od roku 1971 czynnie uczestniczy w życiu muzycznym miasta Poznania, uprawia muzykę rozrywkową. Chwali sobie polską publiczność. Jak mawia “Jest ona najbardziej wybredna, ale zarazem wspaniała”. Któregoś dnia popatrzył w kalendarz i postanowił opublikować wszystko to co do tej pory spoczywało w szufladzie. W lipcu 1996 roku związał się z jedną z firm fonograficznych, która wydała jego dwie kasety. Od października 1997 roku związał się na stałe z Warszawską Firmą STD s.c. , która wydała jego kasety zatytułowane “Inny świat”, “Najpiękniejsze kolędy” oraz “Największe przeboje”. Poza tym ukazały się teledyski z koncertów w katowickim Spodku, sopockiej Operze Leśnej i wielu innych koncertów. Utwory znalazły się na wielu składankach. Kolejna kaseta to “Przeboje znane i lubiane”. Waldemar wiele koncertuje, poza koncertami o których mowa była przed chwilką występował w warszawskiej Sali Kongresowej, Zabrzu, Radomiu, Lądku Zdroju i wielu, wielu innych miastach. W kwietniu 1997 roku magazyn muzyczny Super Disco przyznał mu nagrodę Victoria '96 za piosenkę oraz kasetę “Jesienna dziewczyna” w kategorii debiutu. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej otrzymał nagrodę Prezydenta miasta Poznania. Dotychczas ukazało się wiele artykułów na temat jego działalności muzycznej i poza muzycznej w prasie muzycznej i nauczycielskiej (Super Disco, Gazeta Wyborcza, Sztandar Młodych, Obserwator Regionalny i innych.) Był też gościem wielu audycji radiowych i telewizyjnych.


dyskografia.gif (4294 bytes)

Najpiękniejsze kolędy

Inny świat

Największe przeboje

Przeboje znane i lubiane

Hej sokoły, hej Kozacy

Podobnie jak na poprzednich można na niej znaleźć autorskie piosenki Waldemara, doskonałe do posłuchania i pośpiewania. Na szczególną uwagę zasługują utwory “Hej sokoły” i "Jeszcze boćki są na świecie”.


WALDEMAR - "MALOWANKA, PRZYTULANKA, ŻYCIE"

Po kilkuletniej przerwie z nową porcją przebojów wraca do nas Waldemar. Dla wiernych fanów, którzy nie zapomnieli o nim i cierpliwie czekali na nowe wydawnictwo jest to prawdziwa niespodzianka. Tym bardziej, że kaseta prawie w całości jest autorska. Gościnnie u boku Waldemara wystąpili: Justyna Adamczak i Marek Górski. Utworów przepełnionych ciepłym, spokojnym głosem Waldemara słucha się znakomicie: „Kiedyś byliśmy młodzi tak”, „Niebo z moich stron”, „Inwazja reklam”...