Zespół Rewers pochodzi z Białej Podlaskiej. W jego skład wchodzą: Justyna Maleńczuk - vocal, Marcin Książak - vocal, gitara, Józef Chomiuk - instrumenty klawiszowe oraz Bernard Karczmarczyk - vocal, gitara basowa. Założycielem grupy jest Józef Chomiuk.

Zespół istnieje już od 8 lat, powstał 1 lipca 1994 roku. Wielokrotnie występował na licznych imprezach w regionie Białej Podlaskiej, obok innych znanych zespołów. Właśnie w trakcie takich koncertów, festynów i różnego rodzaju imprez, również charytatywnych, zespół stopniowo zdobywał coraz szersze grono sympatyków i fanów, co skłoniło ich do wydania kasety.

Tej decyzji na pewno nie pożałują, a my możemy jedynie żałować, że kaseta ukazała się dopiero teraz. "Letnie wspomnienia" to zestaw 12 utworów z bardzo przyjemną w odbiorze muzyką taneczną. Na kasecie znalazły się m.in. utwory: "Anka", "Szalej z nami", "Letnie wspomnienie"...

Na początku grupa grała covery. Z czasem zaczęli się rozwijać i próbować tworzyć własną muzykę. A to, jak twierdzą, był krok w inny wymiar. Życie zespołu odwróciło się wówczas diametralnie i tak powstała nazwa Rewers. Przyznają, że spotkali się przypadkowo "w odpowiednim miejscu i odpowiedniej porze" i doszli do wniosku, że warto połączyć siły i spróbować czegoś wspólnie. Tym bardziej, że każdy z nich miał już za sobą doświadczenia muzyczno-estradowe. Justyna jest najmłodsza stażem w zespole. Dołączyła dopiero w lipcu 2002 roku. Wszyscy bardzo mile wspominają pierwszy publiczny występ jako zespołu. Chociaż jak twierdzą była to mieszanka nerwów, tremy, ale też i wspaniałych przeżyć, wielkiego entuzjazmu, radości i szczęścia zarówno ich jak i publiczności.

Kaseta "Letnie wspomnienia" jest ich pierwszą, wydana przez STD. Do tej pory nagrali płytę demo "Kochaj mnie", której niestety nie udało im się wydać. Być może niedługo sięgną ponownie do tych utworów.

Bardzo miło wspominają nagranie najnowszej płyty, chociaż wiązało się ono przede wszystkim z długą żmudną pracą, zmęczeniem i nieprzespanymi nocami. Grupa bardzo dużo występuje, przede wszystkim w swoim rodzinnym wschodnim regionie, choć nie tylko. Często grają jako suport przed znanymi gwiazdami sceny popowej i rockowej. Najmilej wspominają występy, które sprawiły ich fanom najwięcej radości.

Józef Chomiuk jest założycielem i menadżerem zespołu. Cały swój obecny czas poświęca zespołowi. Ma 47 lat, jest spod znaku panny i (uwaga!) jest wolny. Urodził się i mieszka w Białej Podlaskiej. W wolnym czasie uwielbia pływać i ćwiczyć na siłowni. Za swoje najlepsze cechy charakteru uważa pracowitość, sumienność i szczerość. A za wadę: nerwowość. Hoduje rybki, ulubioną potrawą są ryby (!!) w każdej postaci. Ma słabość do papierosów, nienawidzi nieodpowiedzialności i kłamstwa, u ludzi ceni punktualność i uczciwość. Przyznaje, że nie potrafiłby żyć przede wszystkim bez muzyki i pracy. Swoją artystyczną karierę rozpoczął od nauki gry na gitarze ("chciałem imponować dziewczynom oczywiście"- dodaje z rozbawieniem). Po pewnym czasie zaczął próbować swych sił na instrumentach klawiszowych. Zapisał się do szkoły muzycznej. Za swój największy sukces uważa założenie zespołu i wydanie płyty. Porażek nie pamięta. Być może były, ale mało istotne. Największym muzycznym marzeniem Józefa jest rozwijanie zespołu, tworzenie dobrej muzyki i granie jej jak najdłużej.

Justyna Maleńczuk jest najmłodsza stażem w zespole. Propozycję współpracy od zespołu dostała w lipcu 2002 roku i bardzo chętnie z niej skorzystała. Jej muzyczna przygoda zaczęła się już wiele lat temu. W rodzinie nie jest jedyna osobą śpiewającą. Już jako mała dziewczynka bardzo chciała iść w ślady rodzeństwa. Zaczęła od uczęszczania na zajęcia do Miejskiego Ośrodka Kultury. Do tej pory ćwiczy tam wokal. Przyznaje, że początki nie były łatwe. Bała się mikrofonu, wstydziła. Ale z czasem, krok po kroczku zaczęła nabierać pewności siebie. Obecnie uczy się w Studium Celnym w Białej Podlaskiej. Za największy życiowy sukces uznaje udział w Festiwalu Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej w Jeleniej Górze oraz na Międzynarodowym Festiwalu Malwy w Płocku. Efekt: wyróżnienie, wielkie szczęście oraz uznanie zarówno wśród uczestników jak i publiczności. Największym muzycznym marzeniem Justyny jest pozostanie jak najdłużej w pamięci ludzi. Jest 20-letnią panną z pod znaku wagi. Urodziła się w Białej Podlaskiej, obecnie mieszka w Sławacinku Starym koło Białej Podlaskiej. Interesuje się sportem. Za swoje najlepsze cechy charakteru uznaje: szczerość, sprawiedliwość, opanowanie, humor, otwartość i łatwość nawiązywania kontaktów. Jednocześnie przyznaje się, że jest wielkim śpiochem. Uwielbia zwierzęta, w domu ma 4 koty i 3 psy. Ma słabość do przyjaciół i ich szalonych pomysłów. Nienawidzi obłudy, oszukaństwa, obgadywania i niedokładności. U ludzi ceni szczerość, wrażliwość, otwartość, spokój. Nie potrafiłaby żyć bez rodziny oraz śpiewania i muzyki.

Marcin Książak to zodiakalny 23-letni strzelec, wolny, ale poważnie zakochany. Urodził się i mieszka i Wisznicach. Najlepsze cechy charakteru to pracowitość, konsekwencja, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dar przekonywania ludzi. Marzy o duzym psie, ale na razie z różnych powodów nie może sobie na niego pozwolić. Nienawidzi kłamstwa, obłudy i obgadywania poza plecami. U ludzi ceni szczerość. Od II klasy szkoły podstawowej uczęszczał do szkoły muzycznej. Po 6 latach rozpoczął edukację w liceum o profilu muzycznym. Równocześnie stawiał pierwsze kroki na scenie, grając w swoim pierwszym zespole. Bardzo miło wspomina pierwsze próby u kolegi w piwnicy. Pamięta, że była to dla nich wówczas wielka frajda, ponieważ do wszystkiego doszli sami. Po tylu latach nauki i ćwiczeń umie grać na: akordeonie, pianinie, gitarze, gitarze basowej, perkusji i trąbce. Na co dzień Marcin pracuje jako przedstawiciel handlowy w firmie Wrigley (dzięki niemu zespół nie narzeka nigdy na brak gumy do żucia). Za swój sukces życiowy uważa swoje dzieci: Klaudię i Mateusza. Natomiast sukces muzyczny, to wygranie kilku bardzo prestiżowych festiwali, poznanie wielu znaczących osobistości. Największe muzyczne marzenie, to zaznaczyć się trwale na rynku muzycznym i podobać się publiczności.

Bernard Karczmarczyk jest samoukiem. Do wszystkiego doszedł sam ucząc się na błędach. Jednak 8 lat występów z zespołem to dobra szkoła. Gra na gitarze basowej i syntezatorze. Za sukces życiowy uważa żonę i córkę, a za muzyczny zespół. Największe muzyczne marzenie to nagranie i wygranie jak największej ilości płyt. Bernard jest zodiakalną 25-letnią rybą. Urodził się w Białej Podlaskiej, mieszka w Janowie Podlaskim. Uważa, że jest pracowity, ale jednocześnie zawzięty i wybuchowy. Ulubiona potrawa to kurczak w brokułach. Przyznaje, że ma słabość do swojej żony, nienawidzi kłamstwa i cwaniactwa. U ludzi ceni szczerość. Nie potrafiłby żyć bez żony i córki.


dyskografia.gif (4294 bytes)

REWERS - "LETNIE WSPOMNIENIE"

Zespół istnieje już od 8 lat, powstał 1 lipca 1994 roku. Wielokrotnie występował na licznych imprezach w regionie Białej Podlaskiej, obok innych znanych zespołów. Właśnie w trakcie takich koncertów, festynów i różnego rodzaju imprez, również charytatywnych, zespół stopniowo zdobywał coraz szersze grono sympatyków i fanów, co skłoniło ich do wydania kasety.
Tej decyzji na pewno nie pożałują, a my możemy jedynie żałować, że kaseta ukazała się dopiero teraz. "Letnie wspomnienie" to zestaw 12 utworów z bardzo przyjemną w odbiorze muzyką taneczną. Na kasecie znalazły się m.in. utwory: "Anka", "Szalej z nami", "Letnie wspomnienie". Doskonała zarówno do zabawy jak i do spokojnego posłuchania. Kasetę można porównać do dobrego wina - im dłużej jej się słucha tym bardziej się podoba. Polecamy!!

REWERS - "ODSŁOŃ SWOJĄ TWARZ"

Po zaledwie rocznej przerwie wraca do nas zespół, który swoją debiutancką płytą odrazu zaskarbił sobie przychylność publiczności. Płyta "Odsłoń swoją twarz" podobnie jak poprzednia utrzymana jest w klimacie popowo-rockowym. Członkowie zespołu sami dbają o teksty i muzykę dzieląc między siebie role. Znakomita barwa głosu wokalistki - Justyny Maleńczuk - dodaje całej płycie jeszcze więcej uroku i przebojowości. Doskonała do słuchania w samochodzie. Na kasecie znalazły się takie utwory jak: "To takie proste", "Wspomnienie nocy", "Ostra jazda" oraz nowa wersja utworu z poprzednego wydawnctwa "Anka". Płyta CD dodadkowo zawiera 4 bonusy.