Wokalistą zespołu, który powstał 14.07.1999 roku jest Darek Graf. Występuje sam, a w miarę potrzeby towarzyszy mu grupa taneczna. A jak doszło do powstania zespołu Mirage? Darek zgłosił się z materiałem demo do, jak mówi, najlepszego autora muzyki i aranżera, Jarka Świerczewskiego. Obaj doszli do wniosku, że warto poświęcić czas i środki aranżując materiał. Następnie Darek zgłosił się do warszawskiej Firmy Fonograficznej STD, która pomogła mu wydać debiutancką kasetę.

Przygodę z muzyką Darek zaczął bardzo wcześnie. Już w wieku 7 lat rodzice zapisali go do jednego z najlepszych chórów chłopięcych na Śląsku, gdzie odnosił międzynarodowe sukcesy. Kiedy skończył 14 lat zaczął występować w zespole "Exotic". W wieku 16 lat zaczął pisać pierwsze piosenki dla siebie i innych zespołów.W 1994 roku jego piosenka "Nasz świat" zdobyła pierwsze miejsce na Przeglądzie Form Teatralnych w Komorowie.

W 1995 roku nawiązał kontakt z gwiazdą muzyki Italo Disco - Fancym. Po wymianie doświadczeń muzycznych i współpracy powstała jego pierwsza płyta w klimacie Disco Dance. Darek potrafi grać na gitarze, pianinie i organach. Jest zodiakalną 28-letnią panną. Urodził się w Katowicach, obecnie mieszka w Tychach. Interesuje się iluzją, parapsychologią, magią, psychologią i oczywiście muzyką. W wolnym czasie uwielbia pływać, biegać, prowadzi również otwarte życie towarzyskie, spotyka się z przyjaciółmi, chodzi na dyskoteki. Za swoją najlepszą cechę charakteru uważa samodyscyplinę, która dla artysty jest bardzo istotna. Przyznaje się też, że lubi sobie czasem poleniuchować i za bardzo ufa ludziom. Przyjaciele Darka zgodnie przyznają, że jest duszą towarzystwa i bankiem pomysłów, uwielbia robić niespodzianki i zaskakiwać bliskich. W domu ma owczarka niemieckiego, ale lubi wszystkie zwierzęta. Jego ulubioną potrawą są naleśniki z bananem w polewie czekoladowej. Ma słabość do wszystkiego co piękne. Nienawidzi natomiast fałszu, zazdrości i agresji. U ludzi ceni szczerość i serdeczność. Nieśmiało przyznaje, że ma wiele marzeń. Jedno związane jest z muzyką-swoją twórczością chce dotrzeć do wielu ludzkich serc, przynosić radość ludziom i budzić w nich miłe wspomnienia.


dyskografia.gif (4294 bytes)


MIRAGE - "FANCY - MIRAGE"

Po ponad rocznej przerwie na polski rynek muzyczny wraca Mirage, czyli Darek Graf ze swoim nowym albumem zatytułowanym "Fancy - Mirage". Darek przyznaje, że kaseta ta powstała w wyniku jego fascynacji muzycznej artystą niemieckiej sceny disco-Fancym. Bardzo duży wpływ wywarł na jego drogę artystyczną, wizerunek sceniczny, atmosferę i klimat utworów.
Kaseta zawiera 10 kompozycji z repertuaru Fancy (m.in. "Flames of love", "Folow me"..) oraz dwie anglojęzyczne kompozycje Darka ("Heaven must know" i "Waiting for you"). Wspaniała dawka muzyki dla wszystkich sympatyków dyskotek.