ROK ZAŁOŻENIA - 1997

Rok 2003 w duecie Justyna i Piotr, to rok wielkich zmian. Do tegoż właśnie roku Justynie na scenie partnerował Piotr Albin. Wiosną 2003 roku zastąpił go Piotr Nowak.

A jak wygląda historia duetu od momentu jej powstania?

Justyna jest wokalistką od 1983 roku, a od dziesięciu lat autorką tekstów piosenek. Pierwszy kontakt z muzyką i zarazem z zespołem muzycznym miała jako czternastoletnia dziewczyna. Właśnie wtedy zaangażowano ją jako wokalistkę do zespołu, w którym grał jej starszy brat. Tak właśnie rozpoczęła się jej przygoda z muzyką. Przez kilka kolejnych lat śpiewała w różnych zespołach muzycznych, aż w 1989 roku spotkała Marka Górskiego, z którym do dzisiaj pracuje. Latem 1993 roku rozpoczęli pracę w studio nagrań jako grupa “Karo” i zaczęli zawodowo zajmować się muzyką. Pod tą nazwą wydali kilka kaset, z popularnymi piosenkami takich wykonawców jak Halina Frąckowiak czy Anna Jantar. Nagrali również wielkie przeboje zagranicznych zespołów takich jak: Bonny M., Bee Gees, Baccara itp. w polskiej wersji językowej autorstwa Justyny, oraz w wersji anglojęzycznej.

W 1997 roku Justyna i Marek stworzyli dwa oddzielne zespoły angażując kolejnego wykonawcę – Piotra Albina, który już jako młody chłopak grał i śpiewał w różnych zespołach muzycznych na różnego rodzaju imprezach, ale na poważnie nigdy wcześniej nie zajmował się muzyką. Wspólnie z Justyną stworzyli wspaniały duet “Justyna i Piotr”. Ich pierwszy wspólny koncert odbył się latem 1997 roku w Sopockiej Operze Leśnej, gdzie nagrali swój pierwszy teledysk do piosenki “Jak ptaki na niebie”. Pod taką samą nazwą wydali również swoją debiutancką kasetę. Do dziś muzykę dla duetu komponuje Marek Górski, który cały czas ma też pieczę nad zespołem.

Duet powstał wiosną 1997 roku w Poznaniu. W jego skład wchodzili wokaliści: Justyna Adamczak (również autorka tekstów) i Piotr Albin oraz Marek Górski, który komponuje muzykę.

Justyna mieszka w Budzyniu w województwie pilskim. W 1998 roku Justyna poznała Marka Górskiego, który zaangażował ją do swego zespołu muzycznego jako solistkę. Przez kilka lat grali wiele koncertów w małych klubach oraz imprezy weselne, dancingi itp. W 1992 roku ich współpraca na krótki okres została przerwana z powodu wyjazdu Marka do Finlandii. Nie przeszkodziło jej to jednak w dalszej pracy, ponieważ szybko nawiązała pracę z innymi muzykami. Po powrocie Marka do kraju ich drogi zeszły się ponownie. Latem 1993 roku rozpoczęli pracę jako grupa "Karo” i od tamtego czasu muzyka stała się ich zawodem. Pod nazwą "Karo” zespół istniał przez okres dwóch lat, poczym zmienili nazwę na "Melody”. W tym roku stworzyli dwa oddzielne zespoły angażując kolejnego wokalistę, którym był właśnie Piotr Albin. Wspólnie z Piotrem śpiewali piosenki z pogranicza pop & dance. Ich marzeniem było to, aby piosenki, które komponują trafiły do słuchaczy zarówno młodszego jak i starszego pokolenia. Słowa ich piosenek mówiły o miłości, pogodzie ducha i nadziei na lepszy dzień, czyli o tym czego najbardziej nam brakuje na co dzień.

Justyna to miły, wrażliwy zodiakalny Koziorożec z dużym poczuciem humoru. W pracy odpowiedzialna, niemal perfekcjonistka, prywatnie jest otwarta i wesoła, a w jej towarzystwie nigdy nie można się nudzić. Wprost tryska energią i radością. Sama wychowuje swoją czternastoletnią córeczkę - Patrycję, która najwyraźniej odziedziczyła talent po matce, bo już nagrywa swoje płyty.

Piotr Nowak, nowy wokalista w duecie Justyna i Piotr jest zodiakalnym Bykiem, mieszka niedaleko Środy Wielkopolskiej. Oprócz muzyki interesuje się sportem, a w szczególności motoryzacją. Uważa się za osobę odważną, ambitną, dokładną i sumienną. Jednocześnie przyznaje się, że jest nerwowy. Lubi zwierzęta. Ma dwa psy (rotwailera i bernardyna) oraz cztery koty. Ma słabość do kobiet, nienawidzi chamstwa, u ludzi ceni szczerość. Marzy o tym, aby wydać autorską płytę i mieć możliwość reklamy we wszystkich mediach (łącznie z TVP). Za swój największy sukces muzyczny uważa fakt, że został zgłoszony przez Aleksandra Maliszewskiego do opolskich premier. Utwór przeszedł pierwsze eliminacje, po czym został przeniesiony z uwagi na mało znane nazwisko. Zarezerwowane zwycięstwo miał już niestety ktoś inny. Umie grać na instrumentach klawiszowych, gitarze i perkusji. Swoja artystyczną karierę Piotr zaczął bardzo wcześnie, bo już w wieku 11 lat miał własny czteroosobowy zespół. Koledzy z pierwszego składu mieli wtedy po 26 lat, Piotr grał na klawiszach i był głównym wokalistę. Przez wiele lat uczył się grać na fortepianie. Później przez jakiś czas grał w innym, poznańskim zespole.

Do duetu dochodzi wiele sympatycznych głosów na temat zmiany wokalisty. Piotr zrobił na wielbicielach, a przede wszystkim wielbicielkach bardzo pozytywne wrażenie i już został przez słuchaczy zaakceptowany. Zmiana wokalisty jest spowodowana tym, że poprzedni Piotr dostał pracę za granicą i z oczywistych względów nie mógł poświęcić zespołowi tyle czasu, aby ile potrzeba na nagranie i wypromowanie płyty. Jak Justyna mówi, rozstali się za obopólnym porozumieniem, zostając w dalszym ciągu przyjaciółmi. Justyna uważa, że każdy z nas ma prawo wyboru najlepszego według siebie sposobu na życie. Z opinii wielu odbiorców wynika, że zmiana ta nie wpłynęła negatywnie na brzmienie duetu. Wręcz przeciwnie, podobno wyszła na dobre.

Justyna przyznaje, że znalezienie odpowiedniego partnera scenicznego nie było łatwym zadaniem i trwało około 6 miesięcy. Wraz z Markiem Górskim (aranżerem) oraz Leonardem Najderkiem (współwłaścicielem studia oraz osobą czuwającą nad sprawami technicznymi i finansowymi duetu) przesłuchali kilkudziesięciu kandydatów, ale żaden z nich nie przekonał ich i nie miał przede wszystkim tego czegoś. Piotra polecił im jego kolega. Wystarczyły dosłownie dwa takty, które Piotr zaśpiewał i wszystko było jasne. To była ta osoba. Piotr zgodził się na współpracę i od razu wraz z Justyną rozpoczęli pracę nad ich pierwszą wspólną płytą (przebojami francuskimi).

Po dużym sukcesie wydanych wcześniej płyt, postanowili dać odpocząć swoim fanom od przebojów włoskich i przygotowali płytę z piosenkami francuskimi. Za jakiś czas duet ma w planach powrót do piosenek włoskich. Największą trudność Justynie i Piotrowi sprawiał język francuski przy nagrywaniu płyty. Ale efekt jest znakomity. Justyna bardzo sobie chwali współpracę z Piotrem. Do każdego nagrania solidnie i profesjonalnie się przygotowuje. Praca przebiegała szybko i sprawnie. Piotr sam zaaranżował kilka piosenek na płytę z francuskimi piosenkami.

Od jakiegoś czasu Justynie przybyło trochę obowiązków jako prowadzącej program muzyczny "„Muzyczne Rozmaitości”. Program emitowany jest w telewizjach kablowych na terenie niemal całego kraju. W programie nie brakuje oczywiście dużej ilości dobrej muzyki, ciekawostek o wykonawcach, wywiadów, konkursów. Zapraszamy do oglądania!


dyskografia.gif (4294 bytes)

JAK PTAKI NA NIEBIE
WAKACYJNA MIŁOŚĆ
justyna.jpg (22378 bytes)
CIAO ITALIA

Ukazała się ona na rynku muzycznym w maju tego roku. Na kasecie znajduje się 13 utworów, a na płycie aż 18, w tym dwa z poprzedniego wydawnictwa – “Wakacyjna miłość”. Pomysł na stworzenie piosenek o włoskim klimacie powstał w trakcie pobytu we Włoszech. Właśnie słoneczna Italia przypadła do serca Justynie i Piotrowi i zafascynowała ich swoim pięknem. Postanowili wspomnieć o niej w swojej twórczości. Cały materiał utrzymany jest w wyjątkowo romantycznym i ciepłym klimacie. Naprawdę super!

NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY
justyna-ciaoitalia2-m.jpg (33387 bytes)
CIAO ITALIA - VOL. 2

Duet Justyna i Piotr, który zadebiutował na scenie w 1997 roku w Sopockiej Operze Leśnej, przygotował dla swoich fanów kolejny materiał muzyczny. Po ogromnym sukcesie płyty "Ciao Italia" ukazała się już na rynku płyta "Ciao Italia vol.2". Duet ma nadzieję, że będzie ona równie ciepło przyjęta, co poprzednia. Tego mogą być pewni. Płyta, którą przygotowali będzie wspaniałym prezentem zarówno dla wielbicieli duetu Justyna i Piotr, jak i dla wielbicieli duetu Al Bano i Romina Power. Na płycie bowiem obok polskich utworów autorstwa Justyny i z aranżacją Marka Górskiego (m.in. "Pójdę za tobą", "Złoty deszcz"), znalazły się włoskie przeboje z polskimi tekstami (np. "Ti amo"- "Noc bez anioła", "Sharazan"- "Tęsknota"). Duet dedykuje płytę wszystkim wielbicielom, którzy tak wytrwale czekali na kolejny materiał.


JUSTYNA I PIOTR - "MALEŃKIE SERCA DWA"

Po krótkiej przerwie Justyna z Piotrem powracają do nas z nową płytą. Tym razem nie są to włoskie przeboje, do których nasz duet przyzwyczaił wiernych fanów, ale wspaniałe, melodyjne, łatwo wpadające w ucho utwory, doskonałe zarówno do posłuchania we dwoje, jak i na wspaniałą zabawę. Kaseta zawiera 12 piosenek, do płyty dołączone są 4 bonusy (m.in. "Bailamos" E. Iglesiasa z polskim tekstem Justyny). Utwory, na które warto zwrócić uwagę, to m.in. "Maleńkie serca dwa", "Czy pamiętasz mnie jeszcze", "Na przekór moim łzom", "Było jak było"....


JUSTYNA I PIOTR - "NAJPIĘKNIEJSZE PRZEBOJE PIOSENKI FRANCUSKIEJ"

W duecie Justyna i Piotr nadszedł czas małych zmian. Na najnowszym wydawnictwie Piotra Albina zastąpił Piotr Nowak. Duet zmienił też repertuar. Po serii włoskich i polskich przebojów nadszedł czas na najpiękniejsze przeboje piosenki francuskiej. Na płycie znalazły się utwory francuskie w oryginale oraz kilka z polskimi tekstami Justyny. Dodatkowo płyta zawiera 3 bonusy. Nienagannie brzmiące głosy Justyny i Piotra wprowadzają nas w piękny świat piosenki francuskiej: „Zawołaj mnie jeszcze” („Lady Lay”), „Motyle” („Parole Parole”), „Apres toi”, „Pour un flirt” i wiele, wiele innych. Miłego odbioru!

JUSTYNA & PIOTR - "CIAO ITALIA vol. 3"

A teraz nie lada gratka dla fanów duetu Justyna i Piotr oraz miłośników włoskich przebojów. Dwuletnia przerwa i czekanie naprawdę się opłaciło. Duet znany jest ze swojej pracowitości i perfekcjonizmu. Przez cały ten czas zbierali materiał, Justyna pisała teksty, a Marek Górski i Robert Balcerzak zajęli się aranżacją. Płyta zawiera 7 utworów włoskich, pozostałe to autorskie piosenki Justyny i Marka.
Myślę, że każdy kto zdecyduje się na zakup płytki, w każdej wolnej chwili będzie po nią sięgał, aby przenieść się w świat piosenki włoskiej i by choć na chwilę zapomnieć o zwykłej codzienności. Warto zwrócić uwagę na utwory: "Powiedz tak", "Angelo", "Cukierek", czy "Ballada na kanapie".