Zespół powstał na przełomie 1991/92 roku. Zaczęli od grania polskiej muzyki chodnikowej, która wtedy przeżywała swój największy rozkwit. Do połowy 1995 roku nagrali i wydali około 20 tytułów z muzyką lekką, łatwą i przyjemną! Grupa dużo wtedy koncertowała i nagrywała płyty i kasety dla wielu firm fonograficznych.

W roku 1995, Big Dance rozpoczęli współpracę z firmą fonograficzną STD i wydali płytę “Bela Bella”. Popularność zespołu zaczęła rosnąć, a utwory “Gaz, gaz” i tytułowa “Bela, Bella” stały się hitami. Idąc za ciosem, wydano kolejne kasety i płyty – “Bananowe sny” i “Życie na 100%”. Nakręcono kilka teledysków, a jeden z utworów stał się wielkim przebojem trasy koncertowej “Lata z Radiem” organizowanej przez program I Polskiego Radia. Na pewno wszyscy słyszeli hity takie jak “Zuppa Romana”, “Balanga”, “Śpiewaj na na na”, “Kankan”, czy też “Mada mio”.

Z czasem jednak chłopcy zmienili wizerunek i powrócili do muzyki utrzymanej w klimacie kapeli chodnikowej. Nagrali wiele płyt i kaset z tradycyjnymi, ludowymi utworami, między innymi całą serię “Przebojów ludowych”, “Przebojów na wesele”, “Wesele na żywo”, a także aż 5 części “Biesiady po polsku” i 7 części “Tang i walców”. Piosenki, które wszyscy znają i często śpiewają na wszelkich uroczystościach rodzinnych, w wykonaniu Big Dance brzmią znakomicie.

Styl śpiewania Bogdana, który potrafi doskonale wczuć się w klimat kapeli podwórkowej dodaje wszystkim utworom swoistego smaczku. Płyty i kasety doskonale nadają się właśnie na wesela, chrzciny i wiele innych imprez okolicznościowych. Na tym jednak nie koniec. Chłopcy umieją zaśpiewać i zagrać każdy rodzaj muzyki.

Po powodzi w Polsce zrealizowali teledysk “Pomocna dłoń” pokazujący tragedie ludzi z terenów, przez które przeszła wielka woda. A ostatnio zespół postanowił sięgnąć do muzyki ludowej z innych krajów i nagrał płytę “Greckie Przeboje”. Podobno szykują się do nagrania kolejnych krążków z tradycyjną muzyką z różnych krajów. Czym jeszcze zespół nas zaskoczy? Czekamy z niecierpliwością.


dyskografia.gif (4294 bytes)

Balla balla

Bananowe sny

Życie na 100%

Biesiada po polsku vol 1, 2, 3, 4, 5

Tanga i walce vol. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Wesele na żywo

Ludowe przeboje dla wszystkich vol. 1, 2, 3, 4, 5

Z mundurem na wesoło

The best of Big Dance
bigdance-greckie.jpg (24977 bytes)
GRECKIE PRZEBOJE

To materiał nieco inny od poprzednich. Tworząc chłopcy postanowili sięgnąć do repertuarów muzyki ludowej z innych krajów. Zawitali do słonecznej Grecji i opierając się na greckich klimatach nagrali “Grecki Przeboje”. Do kupienia na płycie i na kasecie. Szczególnie ciekawe są utwory Akropous Adieu i Dzieci Pireusu.


bigdance-jedziepociag-m.jpg (27555 bytes)
JEDZIE POCIĄG

Ostatnio zespół zaczął wykonywać z ogromnym sukcesem stare przeboje w nowych aranżacjach. Taka jest też ich nowa kaseta zatytułowana "Jedzie pociąg". Znalazły się na niej przeboje między innymi Ryszarda Rynkowskiego, Trubadurów, Czerwonych Gitar czy Andrzeja Dąbrowskiego. Kaseta skierowana jest zarówno do młodych słuchaczy, jak i do starszych, którzy na pewno z chęcią usłyszą piosenki swojej młodości w nowych zaskakujących wersjach. No bo któż nie zanuci z przyjemnością takich utworów jak: "Kolorowe jarmarki", "Czarny Alibaba", "Do zakochania jeden krok" czy "Zwierzenia Rysia, jedzie pociąg".


bigd-biesiada6-m.jpg (31140 bytes)
BIESIADA PO POLSKU VOL. 6

Członkowie zespołu, Bogdan Grad i Ireneusz Golczyk nie pozwolili długo czekać swoim fanom na nowy materiał i nagrali kolejną, już 6 część "Biesiady po polsku". Utwory nagrane w charakterystyczny dla zespołu sposób i w znanym dla fanów klimacie, na pewno zostaną ciepło przyjęte. Na kasecie znalazły się między innymi takie utwory jak: "Morskie opowieści", "Doktor i dziewczyna", czy "Hej, od Krakowa jadę".


tiw8-m.jpg (21702 bytes)
TANGA I WALCE VOL. 8

Zespół Big Dance. znany wszystkim już od 10 lat, po raz kolejny sięgnął po tanga i walce. Sam fakt iż jest to już 8 część z tej serii, świadczy o tym, że utwory te wciąż cieszą się dużym uznaniem i powodzeniem. Nic dziwnego, bo Irek Golczyk i Bogdan Grad dokładają wszelkich starań, aby utwory brzmiały równie wspaniale jak te, których słuchało się przed lat. Na kasetę zebrali 12 takich tytułów: "Czerwone jabłuszko", "Płonie ognisko w lesie", "Szła dzieweczka"...


bigdance-wsinadal-m.jpg (24056 bytes)
W SINĄ DAL

Zespół Big Dance znany jest wszystkim z muzykowania biesiadnego. Bogdan Grad i Ireneusz Golczyk lubią jednak zaskakiwać słuchaczy. Tym razem na kasecie zatytułowanej "W siną dal" znalazły się największe polskie przeboje, m.in. Czerwonych Gitar, Krzysztofa Krawczyka, Seweryna Krajewskiego. "Mexicana", "Zatańczysz jeszcze raz", "Powiedz stary", "Nie zadzieraj nosa" - to utwory, przy których same nogi rwą się do tańca!


BIG DANCE - "TANGA I WALCE VOL. 9"

Zespół Big Dance znany wszystkim już od ponad 10 lat, po raz kolejny sięgnął po tanga i walce. Sam fakt, iż jest to już 9 część z tej serii, świadczy o tym, że utwory te wciąż cieszą się dużym uznaniem i powodzeniem. Nic dziwnego, bo Irek Golczyk i Bogdan Grad dokładają wszelkich starań, aby utwory brzmiały równie wspaniale, jak te których słuchało się przed laty. Na kasetę zebrali 12 takich tytułów: "Jak przygoda to...", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Odrobinę szczęścia w miłości", "Warszawa da się lubić"...