Duet Agnieszka i Michał tworzą: 19-letnia Agnieszka Osmałek i 20-letni Michał Jeleń. Agnieszkę wierni słuchacze powinni poznać z innego duetu, który również całkiem niedawno zadebiutował na rynku muzycznym. Jest to grupa Karo, w której partnerką Agnieszki jest Ariadna Plaza.

Agnieszka z Michałem znają się od wielu lat, są przyjaciółmi i świetnie dogadują się w sprawach muzycznych. Uwielbiają śpiewać, tańczyć i razem występować na scenie. Postanowili to wykorzystać. Tworzą razem bardzo zgrany duet. Są bardzo wdzięczni Justynie Adamczak i Markowi Górskiemu, którzy usłyszeli ich jak razem śpiewają i postanowili im pomóc w zaistnieniu na rynku. Zanim razem spotkali się na scenie, występowali oddzielnie. Zgodnie twierdzą, że tworzą mieszankę wybuchową, ale nie boją się sceny, uwielbiają występować. To ich żywioł. Występowali już na Estradzie Szczecińskiej, w wielu teatrach w całej Polsce. Najmilej wspominają koncerty ze szczecińską grupą Matomi, od której bardzo wiele się nauczyli. Oboje zgodnie twierdzą, że ich największym sukcesem jest to, że robią to co lubią najbardziej, wspólne śpiewanie sprawia im ogromną radość i frajdę.

Agnieszka jest zodiakalnym Bliźniakiem, urodziła się w Szczecinku, obecnie mieszka w małej miejscowości- Borne Sulinowo. Prowadzi własną firmę, zupełnie nie związaną z muzyką. Interesuje się motoryzacją, szybką jazdą samochodem (pod warunkiem, że to ona prowadzi), uwielbia jazdę konną i letnie sporty. Uważa się za osobę bezinteresowną, wrażliwą, otwartą i optymistycznie patrzącą w przyszłość. Przyznaje się też jednak do niepunktualności i gadatliwości. Kocha wszystkie zwierzęta, w domu ma małego białego pudelka. Uwielbia kuchnię swojej babci, za kulinarne mistrzostwo świata uważa jej krokiety z grzybami. Agnieszka za swoją słabość uważa fakt, iż potrafi godzinami biegać po sklepach. U ludzi ceni przebojowość, wyczucie smaku i bezinteresowność, a nie znosi obłudy i dwulicowości. Twierdzi, że nie potrafiłaby żyć bez miłości.

Jak zaczęła się jej przygoda z muzyką? Agnieszka drogą eliminacji dostała się na warsztaty wokalne przy warszawskim Teatrze Studio Buffo i tam szkoliła wokal. Swoje umiejętności sprawdziła później występując m.in. na estradzie szczecińskiej. Potem przyszła pora na występy w duecie Karo.

Michał również śpiewa od najmłodszych lat. Od niedawna występuje też w musicalu "West Side Story". Przyznaje, że początki związane z muzyką nie były wcale łatwe. Jako młody chłopiec chciał się bawić, biegać z kolegami, grać w piłkę. Zamiast tego ćwiczył w domu pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli grę na fortepianie. W Domu Kultury natomiast szkolił swój głos. Teraz jest wdzięczny rodzicom za to, że pokierowali go akurat w stronę muzyki. Za swój największy dotychczasowy sukces uważa wydanie krążka "Dwudziestolatki" oraz kontakt ze studiem nagrań Glob Records w Rogoźnie Wielkopolskim. Za porażkę, którą odniósł uważa swój koncert w czasie Dni Morza w Świnoujściu, kiedy to huragan i ulewa zniszczyły całą scenę oraz sprzęt nagłaśniający. Największym marzeniem Michała jest własne studio nagrań. Chciałby zostać producentem i pomagać młodym zdolnym ludziom. Jest kawalerem spod znaku panny. Urodził się w Gryfinie, mieszka obecnie w Chojnie. Interesuje się komputerami, letnimi sportami, uwielbia podróżować. Jest szczery, nie udaje kogoś kim nie jest, szanuje ludzi takich jacy są, lubi porządek. W domu ma 3 psy. Uważa, że ma słabość do pięknych kobiet i dobrego jedzenia. Nienawidzi szpanerstwa, kłamstwa, samotności. U ludzi ceni szczerość, pracowitość, zrozumienie, umiejętność pomagania innym ludziom. Nie potrafiłby żyć bez przyjaciół, muzyki i kanału informacyjnego TVN24. Gdyby mógł zmienić coś w swoim życiu to: ogoliłby się na łyso, poszedłby do średniej szkoły muzycznej oraz bardzo chciałby mieć siostrę. Jest mu smutno, kiedy widzi nieszczęście innych ludzi. Swoim fanom chciałby powiedzieć, że na pewno spodoba im się nowa płyta i zaprasza wszystkich gorąco na koncerty.


dyskografia.gif (4294 bytes)

AGNIESZKA & MICHAŁ - "DWUDZIESTOLATKI"

Debiutancka kaseta duetu Agnieszka i Michał zatytułowana: "Dwudziestolatki", to największe polskie przeboje z lat 50-tych i 60-tych. Kaseta jest wyjątkowa. A dlaczego? Pewnie dlatego, że Agnieszka z Michałem bardzo przekonywująco śpiewają o latach, które znają tylko z opowieści rodziców, ale robią to z takim ciepłem, prostotą i młodzieńczą radością, że nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. W końcu tytułowy szlagier kasety "Dwudziestolatki" jest o nich samych. Kaseta powinna znaleźć się na każdej dobrej, wiosennej zabawie, a uczestnicy będą się bawić nie gorzej niż w niejednej dyskotece. Przeboje, które się na niej znalazły nie pozwolą usiąść uczestnikom ani na chwilę. Utwory, które gwarantują tak wyśmienitą zabawę, to m.in. "Dwudziestolatki", "Czarny Alibaba", "Chłopak z gitarą", "Serduszka puka", "Jimmie Joe", "Szybki Bill" i wiele innych.